Rock

( ilość produktów: 6967 )

Płyty winylowe z muzyką rock

W ofercie naszego sklepu można znaleźć ponad 15 tysięcy płyt winylowych z muzyką rockową! Są to pozycje dobrane w należyty sposób, aby zaspokoić gusta każdego melomana. Zachęcamy do sprawdzenia naszej szerokiej oferty płyt winylowych z gatunku rock.

Rock progresywny

Rock progresywny to gatunek muzyki rockowej, który powstał w połowie lat sześćdziesiątych. Pojawiają się w nim elementy innych gatunków takich jak jazz, folk, muzyka klasyczna itp. Charakteryzuje się on długimi, złożonymi formami posiadającymi bogate instrumentarium oraz poetycką warstwę liryczną. Okres świetności progresywnego rocka przypada na lata siedemdziesiąte, a do najbardziej znanych zespołów można zaliczyć Pink Floyd, King Crimson, The Moody Blues, Yes oraz Genesis. Nasza oferta posiada bardzo dużo albumów progresywnego rocka!

Hard Rock

Przyjmuje się, że hard rock narodził się w połowie lat 60. XX wieku. Wyróżnia się on m.in. ostrym, przesterowanym brzmieniem, agresywnym wokalem oraz dynamiczną perkusją. W latach 70. hard rock stał się na tyle popularny, że przeniknął do popkultury za sprawą takich zespołów jak: the Who, Boston, Led Zeppelin, Deep Purple, Aerosmith, Kiss, Queen, AC/DC i Van Halen. W naszym asortymencie można znaleźć albumy wymienionych wyżej zespołów i wiele więcej!

Punk

Muzyka punk powstała w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku. Z początku były to krótkie i szybkie utwory, których teksty często dotyczyły tematów politycznych i socjologicznych. Punk charakteryzuje się swoistym nastrojem buntu, który towarzyszy większości piosenek - jest to pewna filozofia życia nieuznająca powszechnie przyjętych wartości i norm. Do najbardziej uznanych zespołów i artystów punk rocka zalicza się: Ramones, Sex Pistols, the Clash, the Damned, Patti Smith, Green Day, Rancid oraz The Misfits. Punk rock ewoluował na przestrzeni lat generując wiele jego odmian i podgatunków. W naszej ofercie posiadamy wiele albumów z gatunku punk rocka – sprawdź i przekonaj się sam!

Grunge

Grunge narodził się w połowie lat osiemdziesiątych w stanie Waszyngton, a dokładniej w mieście Seattle. Skupiskiem wczesnych kapel grunge'owych była niezależna wytwórnia Sub Pop, która jest uznawana za jedną z najważniejszych wytwórni na świecie. We wczesnych latach 90. grunge stał się popularnym gatunkiem, między innymi dzięki takim zespołom jak Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden oraz Alice In Chains. Teksty utworów muzyki grunge często poruszały tematy takie jak: wyobcowanie społeczne, zaniedbanie, zdrada, izolacja społeczna i emocjonalna, trauma psychiczna i pragnienie wolności. Wpływ muzyki grunge można znaleźć we współczesnej muzyce popularnej, a album Nirvany „Nevermind” (dostępny w naszej ofercie) jest jednym z najlepiej sprzedających się albumów na świecie!

Metal

Metal jako gatunek muzyczny posiada swe korzenie w blues rocku, rocku psychodelicznym oraz acid rocku późnych lat 60. Charakteryzuje się on masywnym dźwiękiem, długimi solówkami gitarowymi oraz przesterowanym brzmieniem. Za pionierów metalu uznaje się zespoły Led Zeppelin, Black Sabbath oraz Deep Purple. W miarę rozwoju gatunku na przestrzeni lat powstawały nowe jego odmiany m. in. heavy metal, trash metal, black metal itp. Do najpopularniejszych przedstawicieli metalu można zaliczyć zespoły: Iron Maiden, Judas Priest, Metallica, Slayer, Megadeath oraz Anthrax. W ofercie naszego sklepu znaleźć można bardzo dużo albumów metalowych wielu zespołów – zachęcamy do sprawdzenia!

#winylownia - obserwuj nasz instagram
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 19446 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Przesyłka dotarła szybko w idealnym stanie
2024-04-23
Bardzo dobry kontakt ze sprzedającym. Byłem dokładnie informowany o statusie zamówienia.
pixelpixelpixelpixel