Blues, Country

( ilość produktów: 280 )

Płyty winylowe z muzyką blues i country

W naszym sklepie z płytami winylowymi posiadamy wiele albumów z gatunku blues oraz country. Są to specjalnie wyselekcjonowane pozycje, które mają zaspokoić potrzeby naszych klientów. Dużą uwagę przykładamy do tego, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kupujących.

Muzyka blues

Blues narodził się pod koniec XIX wieku na południu USA i grany był przez czarnoskórych afro-amerykanów, którzy opowiadali o swoim trudnym żywocie. Utwory bluesowe z początku często poruszały tematy niewolnictwa, ubóstwa oraz pracy na polach wełny. W naszym asortymencie można znaleźć albumy bluesowych artystów jak np.: B.B King, Howlin' Wolf, Muddy Waters i Eric Clapton.

Muzyka country

Muzyka country powstała we wczesnych latach 20. XX wieku i wywodzi się m.in. z blues'a oraz muzyki folk. Do największych artystów muzyki country zalicza się takie postacie jak: Johnny Cash, Carl Perkins, Hank Williams oraz Bill Monroe. Na przestrzeni lat gatunek ten prężnie się rozwijał tworząc przy okazji inne podgatunki muzyczne znane jako rockabilly, bluegrass i rock and roll.

 

 

 

#winylownia - obserwuj nasz instagram
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 19446 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Przesyłka dotarła szybko w idealnym stanie
2024-04-22
Zamówienie zrealizowane wzorowo
pixelpixelpixelpixel