Reggae, Ska

( ilość produktów: 131 )

Płyty winylowe z muzyką reggae i ska

Zapraszamy do sprawdzenia oferty płyt winylowych z muzyką reggae i ska dostępnych w ofercie sklepu internetowego Winylownia.pl. Znajdziesz tu kilkaset albumów mniej i bardziej popularnych wykonawców zaliczanych do tych gatunków muzycznych.

Muzyka ska

Muzyka ska powstała na Jamajce pod koniec lat 50. XX wieku i była swoistym prekursorem dla muzyki rocksteady i reggae. Jest ona kombinacją muzyki mento i calypso powstałej na Karaibach z elementami rhythm and blues. Ska charakteryzuje się poprzez wyróżniającą linię basową oraz bit. W latach 60. rozprzestrzeniła się ona na inne kontynenty stając się tym samym elementem popkultury. 

Muzyka reggae

W naszym sklepie z płytami winylowymi posiadamy wiele albumów z gatunku reggae. Jest to gatunek muzyczny, który narodził się pod koniec lat 60. XX wieku na Jamajce i korzenie swe posiada w muzyce ska i rocksteady. Jest ona silnie powiązana z ruchem Rastafari – religią rozwiniętą w latach trzydziestych. Muzyka reggae rozprzestrzeniła się na cały świat tworząc jej różne odmiany. Do najsłynniejszych muzyków reggae należą Bob, Marley, Jackie Jackson, Carlton Barrett, Lloyd Brevett oraz Paul Douglas.

#winylownia - obserwuj nasz instagram
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 18523 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Szybko i sprawnie
2024-02-26
Jak zawsze zgodnie z określonym terminem dostawy.
pixelpixelpixelpixel